HBmag هر آنچه درباره استانبول لازم است بدانید
Hbgroup
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
HBmag
دسته بندی ها
بازگشت به سایت
خرید خانه در استانبول زندگی در استانبول گردشگری در استانبول شهروندی ترکیه گپ تایم استانبول فیلم و سریال ترکیه حساب بانکی و سرمایه گذاری در ترکیه
مقاله جامع خرید آپارتمان در استانبول و اخذ اقامت ترکیه

مقاله جامع خرید آپارتمان در استانبول و اخذ اقامت ترکیه

با خوندن این مقاله شما علل های مختلفی که باید در ترکیه ملک بخرید رو بهتون میگیم ،میدونستین تو کمتر از 3 ماه می توانید پاسپورت و شهروندی ترکیه رو بگیرید بدون اینکه نیاز باشه ابتدا واسه اخذ اقامت اقدام کنی؟ اطلاعات جالب و کاملی در رابطه با موارد زیر بهتون میدیم که علاوه بر اینکه خلاصه ، ساده و جامع گفتیم میتونه به تصمیم و خرید ملک در استانبول سرعت ببخشه.
مجموع بازدید : 492 زمان مطالعه : 40 دقیقه و 52 ثانیه

با خواندن این مقاله علت های مهمی که باعث خرید آپارتمان در استانبول می شود و شما علاقه مند به سرمایه گذاری در ملک ترکیه را پیدا می کنید آشنا می شوید، میدونستین تو کمتر از 3 ماه می توانید  پاسپورت و شهروندی ترکیه رو بگیرید  بدون اینکه نیاز باشه ابتدا واسه اخذ اقامت اقدام کنی؟  اطلاعات جالب و کاملی در رابطه با موارد زیر بهتون میدیم که علاوه بر اینکه خلاصه ، ساده و جامع گفتیم میتونه به تصمیم و خرید آپارتمان  در استانبول سرعت ببخشه.

چرایی خرید آپارتمان در استانبول

 

خرید آپارتمان در استانبول

وقتی که شما این مقاله رو میخونید اینکه راجع چرایی خرید آپارتمان در استانبول  یا بطور کلی خرید ملک در استانبول صحبت کنیم ، شاید زیاد معنی نداشته باشه ، اما میتونیم علل های مختلف رو بهتون بگیم.

مهمترین دلیل اخذ اقامت کشور ترکیه و در پی اون شهروندی کشور ترکیه با خرید ملک در استانبول هستش که میشه یکی از ساده ترین و کم دردسر ترین روش های مهاجرت نام برده بشه . جالبتر اینکه شما نیازی به دونستن زبان ترکی ندارید و مشکلی در فرایند اخذ اقامت شما پیش نمیاد.

فاصله نزدیک که با ایران داره و شما راحت میتونید هر وقت دلتون خواست به خانواده ، اقوام و دوستاتون سر بزنید نیاز نیست ساعت ها توی هواپیما باشید و هزینه های سنگینش رو پرداخت کنید.

وقتی تو ترکیه زندگی میکنید نسبت به بقیه کشورهای اروپایی هزینه کمتری پرداخت میکنید.

هزینه های خودرو ،پوشاک ، رفت و آمد تحصیل ، خانه ،و... بر اساس لیر آنقدر بالا نیست .

استفاده از لوازم اورجینال و با کیفیت ، استفاده از مراکز تفریحی و گردشگری در ترکیه از مزایای خرید آپارتمان در ترکیه هستش.

 

اما یه علت مهم دیگه هم هست که باعث میشه خیلی ها به خرید خانه در استانبول فکر کنند اونهم اینکه پاسپورت ترکیه رتبه 52 جهان رو داره و با پاسپورتش میشه به 71 کشور جهان بدون ویزا سفر کرد.همه اینها باعث میشه هر فردی به خرید آپارتمان در استانبول فکر کنه!

 

جدیدترین قوانین شهروندی ترکیه با خرید آپارتمان در استانبول | 2023


جدیدترین قوانین شهروندی ترکیه با خرید ملک و خرید آپارتمان در استانبول

تو بین هزاران دلیلی که تو ذهنت برای خرید آپارتمان در استانبول داری مهمترینش اینکه که بتونی شهروندی ترکیه رو بدست بیاری پس بهتره تو رو با جدیدترین قوانین شهروندی ترکیه در سال 2023 منتشر شده آشنا کنم .

امسال اخبار زیادی به گوش کسایی که میخواستن با خرید آپارتمان در استانبول شهروندی ترکیه رو بگیرن شروع شد . همون ابتدای سال صحبت تغییرات قوانین شهروندی کشور ترکیه با خرید ملک   به وجود اومد.

جدیدترین قوانین ،حاکی از افزایش ارزش ملک خریداری شده از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار هستش. برای اولین بار قانون کف خرید برای ملک در نظر گرفته میشه .  اگر نمیدونید چیه لینک تغییرات قوانین شهروندی ترکیه با خرید ملک در سال 2023 رو مطالعه کنید .

اگر و احتمالا هدف شما از خرید ملک دریافت اقامت کشور ترکیه است ، باید به حدقال قیمت ملک خریداری توجه کنید تا بتونید اقامت ترکیه رو بگیرید .

·       ارزش ملک خریداری شده در شهرهای بزرگ نباید کمتر از 75 هزار دلار باشد.

(75000* قیمت روز دلار = حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه بر حسب تومان )

·       ارزش ملک خریداری شده در شهرهای کوچک نباید کمتر از 50 هزار دلار باشد.

شهرهای بزرگ شامل استانبول ، آنکارا ، آلانیا ، ازمیر و آنتالیا میشه .

نکته مهم اینه که قیمت ملک باید در سند حتما درج شده باشه.

یکی دیگه از نکات مهم شهروندی کشور ترکیه اینه که در سال های گذشته اگر ارزش ملک خریداری شما بیش تر از 400 هزار دلار بود ، این امکان فراهم بود که 2 خانوار برای دریافت شهروندی ترکیه اقدام کنند .

یعنی شما میتونستید دو خانواده مشترکن یه ملکی خریداری میکردید و شهروندی ترکیه برای کل اعضای دو خانواده صادر میشد. اما در تغییرات سال 2023 حتی اگر ارزش ملک شما 400 هزار دلار هم باشه فقط به یک خانواده تابعیت کشور ترکیه رو میدن .

بیشتر بدونید: شرایط خرید ملک در کشور ترکیه در سال 2023

 

حداقل قیمت خرید آپارتمان در استانبول

 

خرید آپارتمان در استانبول

قیمت خرید خانه در ترکیه مثل همه جهای  دنیا به موقعیت و سن ملک ، متریال ساخت و دید آن خانه بستگی داره ، قیمت ملک در شهرهای مختلف ترکیه متفاوت هستش و شما با حداقل مبلغی که در بخش قبلی برای دریافت شهروندی ترکیه اعلام کردیم می تونید ملک مورد نظرتون رو خریداری کنید.

حداقل قیمت خرید ملک به پول ایران در سال 2023 با حدود 4 میلیارد تومان شروع میشه.، اینو در نظر داشته باشید که شما با مبلغ کمتر هم میتونید توی ترکیه ملک بخرید اما اگر قصد دریافت اقامت و شهروندی کشور ترکیه رو دارید باید حداقل مبلغ که در این مقاله به شما گفتیم که در سال 2023 حدود 4 میلیارد تومن میشه رو خریداری کنید.

شاید همین جا شماهایی که اشتیاق خرید آپارتمان در استانبول رو داشتید به این فکر کنید که با این مبالغ توی استانبول نمیتونید ملک بخرید و باید به شهرهای کوچک تر فکر کنید ، اما اشتباه فکر میکنید ! شما میتونید با این مبلغ در استانبول هم آپارتمان خریداری کنید.

 

هر چند که ما سعی میکنیم تمامی قیمت ها و مناطق رو بهتون معرفی کنیم. اما دلایل زیادی وجود داره که بهتره شما در شهر استانبول ملک خریداری کنید . بهتون توصیه میکنم حتما مشاوره با کارشناسان HBGROUP  که بصورت رایگان بهتون مشاوره میدن و هر سوالی در رابطه با خرید ملک ، مهاجرت و اخذ شهروندی کشور ترکیه رو دارید پاسخ میدن.

 

اخذ پاسپورت ترکیه در کمتر از 3 ماه با خرید آپارتمان در استانبول 


خرید آپارتمان در استانبول

 

میدونستید اگر یه ملک به ارزش 400 هزار دلار توی ترکیه خریداری کنید ، به شرط اینکه ملک رو حداقل 3 سال نگه دارید، در طول کمتر از 3 ماه رسما پاسپورت ترکیه رو دریافت میکنید . و شهروند ترکیه به حساب میاید. نه نیاز به پرمننت رزیدنت دارید و هیچ شرطی برای حداقل مدت زمان ماندن در کشور رو ندارید .

همسر و فرزندان زیر 18 سال شما هم واجد این شرایط میشن و فرزندان بالای 18 سال شما هم اگر بخوان میتونن برای همیشه در ترکیه زندگی کنند.

البته این به این معنی نیست که شما برای زندگی و اخذ اقامت ترکیه باید 400 هزار دلار پول داشته باشید ، این واسه حالتی که شما میخواید خیلی سریع شهروندی ترکیه رو بگیرید وگرنه ما توی مقاله حداقل مبلغ لازم برای اخذ اقامت ترکیه که 4 میلیارد تومن  هستش رو هم توضیح دادیم.

برای اینکه بیشتر بدونید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید .

بیشتر بدانید : اپلیکیشن زراعت بانک 

چرا باید در استانبول آپارتمان خرید؟


 

چرا باید در استانبول آپارتمان خرید

بذارید یه نکته رو همین اول بهتون بگم یک خونه کوچک و حتی دست دوم در استانبول و شهرهای بزرگ بسیار از یک خانه بزرگتر در شهرهای کوچک ارزشمندتره ، دو تا از مهمترین دلایلش امکانات شهری ، کار و محیطی هستش که شما بخاطر اون کشورتون رو ترک کردید به ترکیه مهاجرت کردید.و انتظار امکانات و شرایط زندگی بهتر رو دارید.

و مورد بعدی رشد قیمت و ارزش سرمایه ای که برای خرید آپارتمان در استانبول هزینه کردید.

بطور کلی قیمت آپارتمان در استانبول نسبت به بقیه شهرهای ترکیه بالاتر هستش و به همان اندازه کیفیت زندگی ، سود ، درآمد ، و سبک زندگی بالاتری رو هم خواهید داشت .

شاید اگر مطاله کردید باشید حداقل قیمت آپارتمان در استانبول رو بالای 100 هزار دلار یعنی با احتساب دلار 50 هزار تومانی بالای 5 میلیارد تومان دیده باشید اما تیم HBGROUP آپارتمان و ملک هایی را با حداقل قیمت مورد نیاز اخذ اقامت ترکیه در شهر استانبول به شما معرفی خواهد کرد .

شما همین الان با قیمت حداقل 80 هزار دلار میتونید صاحب آپارتمان در استانبول بشید.

کافیه نگاهی به ملک های موجود و پروژه های مختلف ملکی مجموعه HBGROUP  بندازید که در پایین برای شما قرار دادیم.

همینطور کاشناسان مارو بصورت رایگان به شما مشاوره میدن که چطور میتونید به راحتی به حداقل قیمت در استانبول صاحب آپارتمان بشید .

رشد قیمت ملک در استانبول


رشد قیمت ملک در استانبول

چرا سرمایه گذارن اروپایی علاقه ی خاصی به سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه رو داشتند ؟

قطعا دلیل آن رشد سرسام آور قمیت خانه در سال های اخیر با ورود  گردشگران و رونق اقتصادی ترکیه هستش.

در استانبول ، ازمیر ، آنتالیا ، آنکارا رشد قیمت خانه خیلی چشمگیر بوده و سود خوبی نصیب سرمایه گذاران ملکی شده ، یعنی علاوه بر اینکه شهروندی کشور ترکیه رو بدست آوردند ، سود خوبی هم نصیبشان شده.

  

قیمت آپارتمان در شهرهای مختلف ترکیه


خرید آپارتمان در استانبول
خرید آپارتمان در استانبول
 

ما تو این بخش حداقل قیمت هر متر مربع ملک در برخی از شهرهای کشور ترکیه رو میگیم ، و از اونجاییکه قیمت دلار دائما در حال تغییر هستش قیمت هارو بر حسب دلار مینویسیم و شما میتونید قیمت ها رو ضربدر دلار الان بکنید و به تومان قیمت ها رو ببینید.

نام شهر

قیمت هر متر مربع به لیر

قیمت هر متر مربع به دلار

استانبول

30 هزار لیر 

1100 دلار

ازمیر

20 هزار لیر

730 دلار

آنتالیا

25 هزار لیر

910 دلار

آنکارا

15 هزار لیر

550 دلار

بدروم

9 هزار لیر

330 دلار

دنیزلی

16 هزار لیر 

580 دلار

 

البته این قیمت ها بصورت میانگین قیمتی است و شما قطعا میتونید قیمت های کمتر از این مبلغ رو هم پیدا کنید که ممکن خانه های قدیمی تر و با بافت فرسوده تر و یا در مناطق ضعیف تری از کشور ترکیه باشه .

قمیت آپارتمان در محله های استانبول

توی این قسمت ما میانگین قیمت متر مربع ملک در محله های مختلف استانبول رو بهتون در سال 2023 میدیم .

*قیمت به تومان بر اساس لیر در اوایل مهر 1402 می باشد.

*قیمت های تومان به سمت نزدیکترین مقدار بالا یا پایین گرد شده هستش.

 قیمت آپارتمان در منطقه سارییر استانبول

میانگین قیمت فروش هر مترمربع ملک در محلات سارییر استانبول در سال 2023

نام محله

قیمت به لیر

قیمت به تومان

روملی حسار

105 هزار لیر

192 میلیون تومان

امیرگان

102 هزار لیر

186 میلیون تومان

ایستینیه

99 هزار لیر

180 میلیون تومان

ایازآقا

86 هزار لیر

157 میلیون تومان

حضور محلسی

78 هزار لیر

140 میلیون تومان

ینی کوی

77 هزار لیر

140 میلیون تومان

ماسلاک

66 هزار لیر

120 میلیون تومان

زکریاکوی

53 هزار لیر

97 میلیون تومان

 

قیمت آپارتمان در منطقه بشیکتاش استانبول

قیمت میانگین آپارتمان مترمربع در منطقه بشیکتاش استانبول 2023 متوسط 67 هزار لیر هستش .

*قیمت به تومان بر اساس لیر در اوایل مهر 1402 می باشد.

 

نام محله

قیمت به لیر

قیمت به تومان

لوازیم

166 هزار لیر

303 میلیون تومان

کوروچشمه

117 هزار لیر

214 میلیون تومان

ببک

105 هزار لیر

190 میلیون تومان

اتیلر

97 هزار لیر

177 میلیون تومان

اولوس

86 هزار لیرتر

153  میلیون تومان

لونت

82 هزار لیر

150 میلیون تومان

ییلدیز

59 هزار لیر

108 میلیون تومان

گایرت تپه

50 هزار لیر

91  میلیون تومان

 

قیمت آپارتمان در منطقه شیشلی استانبول

میانگین قیمت واحد مترمربع آپارتمان برای فروش در منطقه شیشلی استانبول 2023 بطور متوسط 36 هزار لیر است.

نام محله

قیمت به لیر

قیمت به تومان

هاربیه

156 هزار لیر

285 میلیون تومان

جمهوریت

78 هزار لیر

142 میلیون تومان

تشویکیه

63 هزار لیر

115 میلیون تومان

فولیا

54 هزار لیر

98 میلیون تومان

مجیدیه کوی

38 هزار لیر

70 میلیون تومان

مشروطیت

36 هزار لیر

66 میلیون تومان

اینونو

35 هزار لیر

64 میلیون تومان

گلبهار

19 هزار لیر

35 میلیون تومان

 

قیمت آپارتمان در منطقه کادیکوی استانبول

میانگین قیمت خرید آپارتمان بر حسب متر مربع در منطقه کادیکوی استانبول 2023 بطور میانگین 52 هزار لیر هستش.

نام محله

قیمت به لیر

قیمت به تومان

فنرباغچه

82 هزار لیر

150 میلیون تومان

جاده بوستان

78 هزار لیر

142 میلیون تومان

سوآدیه

61 هزار لیر

111 میلیون تومان

گزتپه

57 هزار لیر

104 میلیون تومان

ارنکوی

52 هزار لیر

95 میلیون تومان

فیکیرتپه

44 هزار لیر

80 میلیون تومان

بستانجی

41 هزار لیر

75 میلیون تومان

اینونو

35 هزار لیر

65 میلیون تومان

 

قیمت آپارتمان در منطقه بیکوز استانبول

میانگین قیمت خرید مترمربع آپارتمان در منطقه بیکوز استانبول 2023 بطور متوسط 44 هزار لیر هستش.

نام محله

قیمت به لیر

قیمت به تومان

آجارلر

80 هزار لیر

146 میلیون تومان

ریوا

51 هزار لیر

93 میلیون تومان

گورله

48 هزار لیر

88 میلیون تومان

آنادولوحساری

45 هزار لیر

82 میلیون تومان

باکلاجی

44 هزار لیر

80 میلیون تومان

چوبوکلو

40 هزار لیر

73 میلیون تومان

مرکز

30 هزار لیر

55 میلیون تومان

کاواجیک

25 هزار لیر

46 میلیون تومان

 

قیمت آپارتمان در منطقه کرکوی  استانبول

میانگین قیمت آپارتمان بر حسب مترمربع در محلات کرکوی استانبول بطور میانگین در سال 2023 حدود 49 هزار لیر هستش.

نام محله

قیمت به لیر

قیمت به تومان

آتاکوی

86 هزار لیر

157 میلیون تومان

یشیل یورت

68 هزار لیر

124 میلیون تومان

یشیل کوی

65 هزار لیر

119 میلیون تومان

شنلیک کوی

52 هزار لیر

95 میلیون تومان

باسین کوی

44 هزار لیر

80 میلیون تومان

زوحارات بابا

37 هزار لیر

67 میلیون تومان

کارتال تپه

35 هزار لیر

64 میلیون تومان

عثمانیه

30 هزار لیر

55 میلیون تومان

 

قیمت آپارتمان در منطقه اسکودار  استانبول

میانگین قیمت مترمربع در محلات اسکودار استابنول 2023 حدود 31 هزار لیر می باشد.

نام محله

قیمت به لیر

قیمت به تومان

کوزگونجوک

78 هزار لیر

142 میلیون تومان

چنگل کوی

78 هزار لیر

142 میلیون تومان

بورهانیه

78 هزار لیر

142 میلیون تومان

آلتین زاده

78 هزار لیر

142 میلیون تومان

بیلربی  

76 هزار لیر

139 میلیون تومان

آجی بادام

76 هزار لیر

139 میلیون تومان

کندیلی

73 هزار لیر

133 میلیون تومان

بارباروس

71 هزار لیر

130 میلیوت تومان

 

قیمت آپارتمان در منطقه بیلیک دوزو  استانبول

میانگین قیمت مترمربع آپارتمان در محلات بیلیکدوزو استانبول 2023 حدودا 17 هزار لیر هستش.

نام محله

قیمت به لیر

قیمت به تومان

مارمارا

22 هزار لیر

40 میلیون تومان

ساحیل

22 هزار لیر

40 میلیون تومان

ادنان قهوه چی

21 هزار لیر

39 میلیون تومان

گورپینار

19 هزار لیر

35 میلیون تومان

کاواکلی

18 هزار لیر

33 میلیون تومان

باریش

18 هزار لیر

33 میلیون تومان

یعکوپلو

14 هزار لیر

25 میلیون تومان

جمهوریت

11 هزار لیر

20 میلیون تومان

 

قیمت آپارتمان در منطقه مال تپه  استانبول

میانگین قیمت متر مربع آپارتمان در منطقه مال تپه استانبول در سال 2023 حدود 27 هزار لیر هستش .

نام محله

قیمت به لیر

قیمت به تومان

چنار

32 هزار لیر

58 میلیون تومان

ایده آل تپه

31 هزار لیر

56 میلیون تومان

یالی

31 هزار لیر

56 میلیون تومان

باشی بیوک

31 هزار لیر

56 میلیون تومان

جویزلی

30 هزار لیر

55 میلیون تومان

کوچوک یالی

29 هزار لیر

53 میلیون تومان

آلتای چشمه

28 هزار لیر

51 میلیون تومان

آلتین تپه

28 هزار لیر

51 میلیون تومان

 

قیمت آپارتمان در منطقه کوچوک چکمجه  استانبول

میانگین قیمت متر مربع آپارتمان در کوچوک چکمجه استانبول در سال 2023 حدود 20 هزار لیر هستش

نام محله

قیمت به لیر

قیمت به تومان

آتاکنت

34 هزار لیر

62 میلیون تومان