HBmag هر آنچه درباره استانبول لازم است بدانید
Hbgroup
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
HBmag
دسته بندی ها
بازگشت به سایت
خرید خانه در استانبول زندگی در استانبول گردشگری در استانبول شهروندی ترکیه گپ تایم استانبول فیلم و سریال ترکیه حساب بانکی و سرمایه گذاری در ترکیه
استانبول کارت چیست؟ مزایا و معایب آن

استانبول کارت چیست؟ مزایا و معایب آن

استانبول کارت یه کارت اعتباری هستش که شما میتونید از اون برای خدمات عمومی شهر استانبول استفاده کنید.
مجموع بازدید : 297 زمان مطالعه : 5 دقیقه و 37 ثانیه

استانبول کارت یه کارت اعتباری هستش که شما می‌تونید از اون برای خدمات عمومی شهر استانبول استفاده کنید ، این یعنی اینکه شهر های بزرگ دیگه ترکیه کارت های مخصوص به خودشون رو دارند و اگر شما تو استانبول زندگی می‌کنید برای اینکه خدماتی مثل حمل و نقل و... براتون ارزون تر بیوفته می‌تونید از این کارت استفاده کنید .

شاید الان متوجه شده باشید که این کارت یه چیزی شبیه ، ایزی پی و کارت های مترو و بی ار تی تهران خودمون هستش . 

 خب توی این مقاله ما موارد زیر رو در رابطه با استانبول کارت بررسی می‌کنیم :

چرا استانبول کارت بخریم؟

چه افرادی از این کارت استفاده می کنند؟

از استانبول کارت کجاها میشه استفاده کرد ؟

انواع استانبول کارت

نحوه خرید این کارت و شارژ آن

فعالسازی حس HES  کد استانبول کارت

استانبول کارت

چرا استانبول کارت بخریم؟

هزینه تردد در استانبول زیاد هستش و اگر شما بخواید در طول روز از تاکسی و خودروهای شخصی استفاده کنید زیر فشارهای هزینه های تردد و رفت و آمد کمر خم میکنید ، در نتیجه اینجا این کارت هستش که به داد شما میرسه و کمکتون میکنه تا این فشار رو از شما برداره . 

شما با داشتن مثلا یک عدد از این کارت‌های 50 لیری میتونید از تمامی اتوبوس های شهری ، کشتی های شهرداری ، مترو و تراموارها استفاده کنید ، براتون یه مثال میزنم تا عمق تفاوت استفاده از این کارت و عدم استفاده از اون رو در ک کنید ، فرض کنید که شما از مرکز خرید جوهیر میخواید به سمت فرودگاه اصلی استانبول برید اگر این مسیر رو با تاکسی برید 400 لیر براتون آب میخوره ولی اگر بخواید این مسیر رو با استانبول کارت برید فقط با 17 لیر این مسیر رو طی میکنید .معادل 23 مرتبه رفت و امد در این مسیر هستش و قطعا تفاوت فاحشی داره و هر جور حساب کنی باید ازش استفاده کنی .

چه افرادی از استانبول کارت استفاده می کنند؟

شاید شمایی که این مقاله رو داری میخونی به این فکر میکنی که اگر اینبار رفتی استانبول مسافرت از این کارت ها بگیری که در ادامه بهت میگم هر قشری اعم از مقیم یا توریست و... چه نوع کارت هایی رو میتونه تهیه کنه و ازش استفاده کنه.  

برای دریافت استانبول کارت شما باید کد حس HES  داشته باشی که بتونی دراین کارتی که خریداری میکنی تعریف کنی تا اون کارت برات فعال بشه ، همه افرادی که مقیم ترکیه هستند چه اونایی که دانشجو هستند با داشتن مدارک دانشجویی خودشون و چه اونهایی که مثلا در ترکیه از طریق خرید ملک اقامت گرفتن میتونن این کد HES رو دریافت کنند و از کارت خودشون استفاده کننند.

حالا در ادامه به شما میگم که استانبول کارت رو چطور فعال کنیم  کمی صبور باشید.