HBmag هر آنچه درباره استانبول لازم است بدانید
Hbgroup
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
HBmag
دسته بندی ها
بازگشت به سایت
خرید خانه در استانبول زندگی در استانبول گردشگری در استانبول شهروندی ترکیه گپ تایم استانبول فیلم و سریال ترکیه حساب بانکی و سرمایه گذاری در ترکیه
سوغاتی های استانبول

سوغاتی های استانبول

ترکیه یکی از کشورهای تاریخی و زیبای دنیاست که در طول سال گردشگران بسیاری را پذیراست. این کشور مکان‌های تاریخی و دیدنی بسیاری داراست.
مجموع بازدید : 205 زمان مطالعه : 3 دقیقه و 43 ثانیه

سوغاتی‌های استانبول مبحثی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. ترکیه یکی از کشورهای تاریخی و زیبای دنیاست که در طول سال گردشگران بسیاری را پذیراست. این کشور مکان‌های تاریخی و دیدنی بسیاری داراست. علاوه بر این، این کشور مراکز خرید بسیاری را داراست و به این واسطه بسیاری از گردشگران که برای تفریح به کشور ترکیه مهاجرت می‌کنند، علاوه بر تفریح به خرید سوغاتی نیز می‌پردازند. کشور ترکیه سوغاتی‌های بسیاری دارد و در ادامه به معرفی‌ بهترین سوغاتی‌های ترکیه می‌پردازیم.

با ما همراه باشید.

سوغاتی‌های استانبول

کشور ترکیه سوغاتی‌های بسیاری دارد و خرید سوغاتی در استانبول کار سختی نیست. اما بهتر است با بهترین سوغاتی‌های استانبول آشنا شوید.

·        چای ترکی از سوغاتی‌های استانبول

اگر بخواهیم معروف‌ترین سوغاتی استانبول را نام ببریم، می‌توانیم به چای ترکی اشاره کنیم. نوشیدن چای ترکی در استانبول، یکی از رایج‌ترین کارهاست و مردم استانبول به صورت روتین به مصرف چای ترکی می‌پردازند. چای اصیل ترکی مشکی رنگ است و هیچ‌گونه افزودنی در آن نمی‌ریزند. به همین دلیل شما می‌توانید با نوشیدن چای ترکی در استانبول، طعم اصیل چای ترکی را احساس کنید. این چای در کتری مخصوصی به نام کایدانلیک دم آوری می‌شود. شما می‌توانید برای خرید چای ترکی به ادویه فروشی‌های استانبول مراجعه کنید. لازم به ذکر است که این چای قیمت بالایی ندارد و قیمت آن بین ده الی سی لیر است.

سوغاتی های استانبول

·        باقلوا ترکی از سوغاتی‌های استانبول

اگر به ترکیه سفر کرده‌اید و به شیرینی‌جات علاقمندید، هرگز باقلوا ترکی را از دست ندهید. اگر فقط و فقط یکبار باقلوا ترکی را بخورید، قطعا به آن علاقمند می‌شوید. باقلوا که یکی از خوش طعم‌ترین دسرهای ترکیه است به عنوان یکی از محبوب‌ترین سوغاتی‌های استانبول شناخته می‌شود.  ترکیبات اصلی باقلوا ترکی آرد، پسته و گردو است و علاوه بر این‌ها به آن زعفران، گلاب و عسل نیز می‌افزایند. شما می‌توانید این سوغاتی بی‌نظیر ترکیه را از باقلوا فروشی‌های استانبول خریداری کنید. 

همچنین بخوانید: " استانبول کارت İstanbulkart چه کاربردی دارد؟"