HBmag هر آنچه درباره استانبول لازم است بدانید
Hbgroup
مقالات
دسته بندی ها
برچسب ها
HBmag
دسته بندی ها
بازگشت به سایت
زندگی در استانبول گردشگری در استانبول شهروندی ترکیه گپ تایم استانبول فیلم و سریال ترکیه
دریافت شهروندی ترکیه از روش های مختلف

دریافت شهروندی ترکیه از روش های مختلف

ترکیه به خاطر سواحل زیبا، مناظر خیره کننده و فرهنگ غنی آن شناخته شده است و علاوه براین، هزینه زندگی در این کشور نیز نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر در سطح ارزان‌تری قرار دارد.مراحل گرفتن شهروندی ترکیه از طریق های مختلف قابل انجام می باشد که بعد از شهروندی امکان دریافت پاسپورت ترکیه را دارید.
مجموع بازدید : 246 زمان مطالعه : 9 دقیقه و 51 ثانیه

دریافت شهروندی ترکیه از روش های مختلف مطلبی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. آشنایی با روش هایی جهت دریافت شهروندی ترکیه برای کسانی که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند بسیار مهم خواهد بود.

دریافت شهروندی ترکیه

دریافت شهروندی ترکیه 2023  + شرایط و مدارک مورد نیاز

 

ترکیه به خاطر سواحل زیبا، مناظر خیره کننده و فرهنگ غنی آن شناخته شده است و علاوه ­براین، هزینه زندگی در این کشور نیز نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر در سطح ارزان‌تری قرار دارد.

این امر ترکیه را به گزینه ای جذاب برای کسانی که به‌دنبال اقامت دائم در یک کشور خارجی هستند تبدیل میکند؛ البته در کنار این مسائل، شهروند بودن نیز فواید زیادی را برای شما به­ همراه دارد.

هدف ما از تهیه مقاله نحوه دریافت شهروندی ترکیه، آشنایی بیشتر با روش های مختلف، جهت دریافت اقامت در این کشور و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ شهروندی کشور ترکیه است. پس در صورتی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارید ادامه مطلب را از دست ندهید.

بعد از آنکه درخواست شما از طریق سیستم اقامت الکترونیکی ارسال شد، مجوزی مبنی بر اقامت موقت در اختیار شما قرار می­گیرد که به طور معمول در ابتدا برای مدت زمان مشخصی به افراد اجازه زندگی در این کشور داده می­شود که طول دوره آن، قابل تمدید خواهد بود.

استفاده از این نوع اقامت شامل روش های مختلفی می­شود که علاقه­ مندان میتوانند با توجه به موقعیت خود یکی از آنها را انتخاب کنند، برخی از این روش­ ها به شرح زیر است.

دریافت شهروندی ترکیه چه مزایایی برای شما دارد

کشور ترکیه همیشه یکی از مقاصد توریستی برای ایرانیان بوده و در سال های اخیر نیز با توجه به برنامه های مختلفی که این کشور برای اخذ اقامت دائم در نظر گرفته، دریافت شهروندی ترکیه نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است.

این کشور در سال های اخیر سعی کرده تا سطح فرهنگ، توسعه صنایع و امکانات خود را به استانداردهای اروپایی نزدیک کند که در مواردی نیز توانسته است به این هدف دست پیدا کند. از همین رو زمانی که شهروندی ترکیه را کسب میکنید، می­توانید از خدمات و امکانات مختلف با سطح کیفی مطلوب بهره مند شوید.

 

بدون شک در اختیار داشتن پاسپورت دومی که از اعتبار مناسب برخوردار باشد یکی از اولویت های کسانی است که قصد مهاجرت دارند.

در همین راستا بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند از مزایای شهروندی ترکیه استفاده کنند، ترجیح میدهند تا از روش هایی برای دریافت اقامت دائم استفاده کنند، برخی از این مزایا به شرح زیر است.

امکان سفر به بیش از 100 کشور دنیا

بر اساس اعتبارسنجی انجام شده در سطح دنیا، پاسپورت کشور ترکیه رتبه 37 را دارد و شما در صورت دریافت آن میتوانید به راحتی به بیش از 100 کشور دنیا سفر کنید.

از طرفی نیز تعداد کشورهایی که امکان سفر بدون ویزا با استفاده از پاسپورت ترکیه را برای شما فراهم می­کنند در حدود 69 کشور است که میتواند مزیت خوبی برای دریافت شهروندی ترکیه به شمار رود.

50 کشور نیز امکان دریافت ویزای الکترونیکی را به شهروندان ترکیه میدهند که در این بین امکان اقامت 3 ماه در آمریکا با استفاده از این ویزا وجود دارد.

 

پایین بودن هزینه های زندگی

در مقایسه با کشورهای اروپایی که هزینه زیادی را برای زندگی نیاز دارند، در صورتی که شهروندی ترکیه را به دست آورید، میتوانید با صرف هزینه ­ای مناسب کیفیت زندگی بالایی داشته باشید.

دریافت ویزای شینگن و کانادا راحت تر است

با توجه به آمارهایی که وجود دارد، برای افرادی که با پاسپورت ترکیه جهت دریافت ویزای اروپا اقدام می­کنند میزان موفقیت آنها بالاتر از 90درصد بوده و برای کانادا نیز این احتمال در حدود 70 تا 80درصد است.

با توجه به اینکه در صورت ارائه درخواست برای دریافت اقامت از سوی این کشورها با استفاده از پاسپورت ایرانی، شما با قوانین سختگیرانه تری روبه‌رو میشوید، با دریافت شهروندی ترکیه راحت­ تر میJوان این کار را انجام داد.

استفاده از خدمات درمانی

بیمه دولتی و رایگان ترکیه که به آن SGK می­گویند با در اختیار داشتن شهروندی ترکیه به شما ارائه داده می­شود و با استفاده از آن می­توانید از تمام خدمات درمانی و بهداشتی این کشور بهره مند شوید.

 

امکان دریافت شهروندی ترکیه برای خانواده

فردی که موفق به دریافت شهروندی ترکیه شود، می­تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز درخواست اقامت بدهد و از این طریق تمام اعضای خانواده حق زندگی و اقامت دائم در ترکیه را به­دست می­آورند.

کار در ادارات دولتی

هنگامی که شما به عنوان یک شهروند شناخته میشوید، همانند یک فرد ترک این اجازه را دارید که برای مشاغل دولتی و کار تمام وقت در این کشور درخواست دهید.

دریافت حقوق بازنشستگی

یکی دیگر از مزایایی که دریافت شهروندی ترکیه برای شما دارد، این است که میتوانید از خدمات تامین اجتماعی و بیمه های دولتی این کشور برخوردار شوید.

استفاده از موقعیت های استراتژیک

با توجه به اینکه کشور ترکیه در موقعیت جغرافیایی مناسبی بین قاره ­های اروپا و آسیا قرار گرفته است شما می­توانید با استفاده از اقامت دائم این کشور، به انجام فعالیت­ هایی در زمینه صادرات و واردات بپردازید.

مطمئنا با وجود مزایای خوبی که شهروندی ترکیه در اختیار متقاضیان قرار می­دهد، بسیاری از ایرانیان را ترغیب می­کند تا با کمک یکی از روش ­های مناسب برای دریافت پاسپورت اقدام کنند.

دریافت شهروندی ترکیه

انواع روش های دریافت شهروندی ترکیه

ما در این بخش روش های مختلفی که شما میتوانید اقامت و در نهایت شهروندی کشور ترکیه را بدست بیاورید رو به شما معرفی میکنیم و درادامه بخش به شرایط ، مدارک و سوالات پر تکرار پاسخ میدیم .

اقامت توریستی برای دریافت شهروندی ترکیه

میتوان گفت این روش یکی از ساده ترین مسیرها برای نحوه دریافت شهروندی ترکیه است و برای افرادی که بخواهند با مقاصد گردشگری در این کشور بمانند، مناسب خواهد بود و مدت­زمان آن معمولا یک سال است.

دریافت شهروندی ترکیه از طریق اجاره خانه

اخیرا استفاده از این روش برای شهروندان ایرانی زیاد توصیه نمیشود، زیرا دولت ترکیه قوانین سختگیرانه ای برای اقامت از طریق اجاره خانه در نظر گرفته است که می توانید درخواست خود را با ذکر دلیل برای کشور ترکیه اعلام نمایید . اما در قانون جدید سال 2023 این روش برای دریافت شهروندی ترکیه ممکن نیست  و اصلا روی این روش برای دریافت شهروندی کشور ترکیه حساب باز نکنید .

برای این منظور شما تنها میتوانید به مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشید و بعد از آن نیز اجازه تمدید به شما داده نمیشود.

دریافت شهروندی ترکیه از  طریق خرید ملک

در این روش شما باید یک یا چند ملک مجموعا به ارزش 400 هزار دلار آمریکا در ترکیه خریداری نمایید تا بتوانید برای دریافت شهروندی ترکیه اقدام کنید ، خیلی از افراد چند ملک با قیمت های کمتر خریداری میکنند و در یکی از آنها سکونت کرده و بقیه ملک هایشان را اجاره داده و از آنها درآمد کسب میکنند .

نکته قابل توجه این است که هر ملک فقط یکبار میتواند برایش تقاضای شهروندی صادر شده باشد پس از قبل از خرید ملک حتما این مورد را بررسی نمایید.

دریافت شهروندی ترکیه از طریق تحصیل

تحصیل در دانشگاه های معتبر ترکیه یکی از روش ­هایی است که افراد می­توانند آن را برای نحوه دریافت شهروندی ترکیه انتخاب کنند.

به طور معمول تحصیل در این کشور به زبان ترکی استانبولی بوده اما برای دانشجویان خارجی امکانی فراهم شده تا رشته مورد علاقه خود را به زبان انگلیسی آموزش ببینند.

دریافت شهروندی ترکیه

دریافت شهروندی ترکیه از طریق کار

برای استفاده از این روش جهت نحوه دریافت شهروندی ترکیه به صورت موقت، در ابتدا باید از یک کارفرما در ترکیه پیشنهاد کاری دریافت کنید، از آنجایی که ایرانیان بدون ویزا میتوانند تا 90 روز در ترکیه بمانند، در این مدت امکان جستجو در کاریابی های بین المللی برای آن ها وجود دارد.

برای استفاده از این روش جهت دریافت اقامت ترکیه، باید به زبان ترکی مسلط باشید چرا که موقعیت های شغلی با زبان انگلیسی بسیار محدود است و امکان دارد برای پیداکردن کار مناسب با مشکل مواجه شوید.

البته گرفتن مجوز کار یا به اصطلاح چالیشما ایزن مبحث مفصلی دارد که حتما در مقالات سایت مطالعه کنید ، همینطور برخی از مشاغل ممنوعه هستند که شما بعنوان خارجی حق کار کردن در اون مشاغل رو ندارید.

 

دریافت شهروندی ترکیه از طریق کارآفرینی

موقعیت های اقتصادی زیادی که در کشور ترکیه وجود دارد و باعث می­شود تا برخی از افراد از طریق بیزینس و ثبت شرکت برای اقامت ترکیه اقدام کنند، شرایط و قوانینی که برای این مورد در نظر گرفته شده، به‌صورت زیر است:

خرید اوراق قرضه برای دریافت شهروندی ترکیه

خرید اوراق قرضه دولتی نیز یکی دیگر از روش ­های دریافت اقامت موقت است و برای این منظور باید مبلغ موردنیاز در حساب بانکی فرد وجود داشته باشد که چیزی برابر با 500 هزار دلار است.

قانون دیگری که برای استفاده از این روش در نظر گرفته می­شود این است که فرد متقاضی تا 3 سال اجازه واگذاری سهام را نخواهد داشت.

اگر قصد دارید روش های اخذ شهروندی ترکیه را با جزییات و کامل تر مطالعه کنید میتونید از طریق لینک زیر مقاله مرتبط با آن را بخوانید.